Ad
Image 3
ALIŞVERİŞ

Slow Food Yeryüzü Pazarı

Yeryüzü Pazarı, Dünya’nın 70. Türkiye’nin ise 4. Noktasında Tarsus’ta kuruluyor. 15 gün arayla Pazar günleri kurulan pazar yerinde doğal ve zehirsiz yiyecek ve içecekler ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Image
TARSUS'TA NE YENİR?

Humus Nedir?

Bir süre önce "Tarsus humusu" adıyla coğrafi işaret tescil belgesini alan Tarsus’ta humus, nohudun tokmak yardımıyla ezilip tahinle harmanlandıktan sonra sunumunda baharat ve tereyağı eklenerek ana yemek olarak servis ediliyor.

SPOR

TARSUS İDMANYURDU

İttihat ve Terakki mektebi öğrencisi 6 genç, bir futbol kulübü kurmanın gerekliliği konusunda fikir birliğine varırlar. Şükrü Sait Borhan, Cehdi Yazıcı, Yahya Turhan, Mustafa Veysi Ekener, Cemil Uncu, İlhami Saygı adlı bu öğrenciler sırasıyla Tarsus İdman Yurdu kulübünün ilk kurucu üyeleridir.

TARSUS BELEDİYESPOR

Tarsus Belediyesi Spor Kulübü; 13 branşta (Futbol, Basketbol, Voleybol, Boks, Karate, Güreş, Muaythai, Wushu, Kickboks, Özel Sporcular, Triatlon, Yüzme, Atletizm) faaliyet gösteren, profesyonel liglerde kadın basketbol ve voleybol takımları olan, süper amatör ligde futbol takımı bulunan ve alt yapısı itibariyle Çukurova bölgesinde lisanslı ve performans oyuncusu itibariyle geçen yıl 976 sporcu bu yıl 1870 sporcu sayısıyla en fazla oyuncu sayısına sahip kulüptür.

Image 3
lifestyle

6 lessons my mother taught me that nobody else could have

Pellentesque hic illo beatae rhoncus sint, quis, fugiat imperdiet unde architecto magna dui hymenaeos autem lorem eligendi, quae! Orci commodo, aute reiciendis, scelerisque inceptos, quibusdam iste debitis? Venenatis. Alias porta?

Image
Travel

How To Make More Travel By Doing Less

Tempus nullam sed ullam doloremque unde habitasse auctor tortor. Cursus, culpa numquam ut esse, harum alias? Lorem. Mattis eum, placeat eius turpis quam dapibus, eius quia atque tristique nostrud reiciendis